Életünk során először tinédzserként ismerjük meg a retinol áldásos hatását, de nem csak pattanások ellen hatékony az a hatóanyag. Klinikai kísérletekkel bizonyították bőröregedés gátló hatását, illetve bizonyítottan hatékony pigment foltok és tág pórusok kezelésére is.

A retinol, más néven A vitamin a bőrbe jutva átalakul, retinolsav lesz belőle. Már az első világháború idején felfedezték fontosságát, kutatásokkal bizonyították, hogy hiányában xerosis és hyperkeratosis alakul ki, azaz a vizsgált személyek bőre száraz, vízhiányos, súlyosabb esetben apró, piros pöttyök jelennek meg a felkaron, vagy kicsi fehér dudorok a combon vagy ritkábban az arcon.

A retinolsav ma az egyik leghatásosabb hatóanyag számos bőrprobléma esetén. A bőröregedés gátló hatása mellet 125 másik bőrgyógyászati kórképnél bizonyosodott be, hogy hatékony része lehet a terápiának. Sejtszinten működik, képes egészségesebb, fiatalosabb működésre sarkallni a bőrt.

A retinol ránctalanít, serkenti a kollagén és a bőrben található fehérje termelődését, gyorsítja a bőr megújulását, csökkenti a pigmentfoltok intenzitását és kiterjedését, csökkenti a pattanások miatt kialakult hegek méretét, illetve feszesíti a bőrt. Nagyon hatékony készítmény, használata orvosi konzultáció után kezdhető el, hisz még az alacsony retionaltartalmú készítmények is előidézhetnek mellékhatásokat.

A retional tartalmú készítmény használatának elkezdése előtt fontos, hogy ne egyik napról a másikra várjuk a termék hatását. A készítményekhez fokozatosan kell hozzászoktatni a bőrt, eleinte szárazabb, pirosabb bőrszín várható. A retinol fényérzékennyé teszi a bőrt, szoláriumozni tilos, fényvédő használata javasolt. Érdemes bőrgyógyász szakember segítségét kérni a termékek közötti kiigazodás kapcsán.

Similar Posts